All-Star Meet
Held at Lewisboro Town Pool, Sunday, July 30, 2000

** = New Record

Event Age Group Name Team Division Time
1 m Diving 13-U girls Kelli Peterson Cortlandt I 96.10
13-U boys Kado Ford Bedford Hills IV 85.70
18-U girls Ashley Ludwig Lakeside II 96.75
18-U boys Geoff Bertkau Lakeside II 128.25
 
100 Freestyle Relay 8-U girls Katie Underwood
Aly Jaquith
Caroline Laitman
Maggie Blair
Briarcliff II 1:14.44
  8-U boys Zachary Colangelo
Christian Quinttus
Jim Dieffenbach
Charlie Howe
Pleasantville I 1:15.03
200 Medley Relay 10-U girls Caren Guyett
Sara Misenas
Megan Connolly
Kelly Schneider
Yorktown I 2:42.57
  10-U boys Josh Saccurato
Drew Polhill
Jared Blacker
Brian Weller-Gordon
Willowbrook IV 2:40.27
  14-U girls Sarah Guyett
Diana Shi
Amanda Rahner
Meghan Drexel
Yorktown I 2:20.06
  14-U boys Ian Capsuto
James An
Jesse Nunes
Pat Connolly
Yorktown I 2:08.95
 
Backstroke     25 8-U girls     Melissa Fanelli Pleasantville I 18.53
25 8-U boys     David Bush Pocantico Hills IV 19.50
50 10-U girls     Caren Guyett Yorktown I 37.43
50 10-U boys    Ben Goldfarb Waccabuc II 42.64
50 12-U girls    Jessica Frank Katonah III 35.68
50 12-U boys    Max Cassidy Bedford Hills III 32.93
50 14-U girls    Ann Marie Zollo TarryCrest I 31.72
50 14-U boys    Erik Johnson Mt.Kisco Mem. I 31.34
100 18-U girls   Joanne Paleo Willowbrook IV 1:09.75
100 18-U boys  Ryan McKenna Whippoorwill IV 1:02.45
 
Breaststroke   25 8-U girls     Grace Cassidy Bedford Hills IV 21.51
25 8-U boys    Graham Roberts Chappaqua III 20.54
50 10-U girls   Sheila Light Pleasantville I *38.96*
50 10-U boys   Drew Polhill Willowbrook IV 40.69
50 12-U girls    Jaimy Light Pleasantville I 37.30
50 12-U boys    Bradley Mitchell A.L.Erhman III 34.28
50 14-U girls     Meghan Drexel Yorktown I 38.10
50 14-U boys   Simon Hammer Bedford Hills IV 32.48
100 18-U girls   Julia Russack Birchwood II 1:18.41
100 18-U boys  Casey O'Meara Mt.Kisco Mem. I 1:11.36
 
Butterfly         25 8-U girls     Ali Polhill Willowbrook IV 16.89
25 8-U boys     Noah Hammer Bedford Hills IV 17.53
25 10-U girls   Rebecca Cweibel Mt.Kisco Mem. I 14.95
25 10-U boys   Andrew Johnson Tarrycrest I 16.02
50 12-U girls   Jaimy Light Pleasantville I 30.77
50 12-U boys   Richard Johnson Tarrycrest I 28.73
50 14-U girls   Jenny Braun Lewisboro II 28.78
50 14-U boys   Lowell Byers Birchwood II 26.50
50 18-U girls    Samantha Pitter A.L.Erhman III 30.02
50 18-U boys   Travis French Yorktown I 26.57
 
Freestyle        25 6-U girls      Caroline Weston Katonah III 20.85
25 6-U boys     Danny Caiola Katonah III 26.49
25 8-U girls      Betsy Weston Katonah III *15.07*
25 8-U boys    Wynn Jefferys Waccabuc II 16.34
50 10-U girls    Susannah Rudel Chappaqua III 31.82
50 10-U boys   Drew Polhill Willowbrook IV 31.32
50 12-U girls    Chelsea Giordano Lewisboro II 29.69
50 12-U boys   Richard Johnson TarryCrest I 26.45
100 14-U girls   Jenny Braun Lewisboro II 57.98
100 14-U boys  Patrick Connolly Yorktown I 57.40
100 18-U girls   Joanne Paleo Willowbrook IV 57.62
100 18-U boys  David Krug Jr. Willowbrook IV 55.90
 
200 Freestyle Relay 12-U girls Alyssa Cecchetelli
Jenna Thomson
Margurite Berard
Jaimy Light
Pleasantville I 2:06.80
  12-U boys David Gufarotti
David Ballinger
Tyler Colangelo
Nick Amicucci
Pleasantville I 2:11.03
  18-U girls Phoebe Byers
Julia Russack
Mary Warlaumont
Kathryn Foti
Birchwood II 1:57.30
  18-U boys Mike Kepple
Jimmy Martorano
Devin Rooney
Travis French
Yorktown I 1:46.13